Dzień I

Tygodniowa, międzynarodowa wyprawa nurkowa w obrębie archipelagu Galapagos.
W tym na dwie najbardziej niedostępne i odległe wyspy archipelagu Wolf i Darwin. Miejsce niedostępne większości turystom i tym samym nieskażone obecnością człowieka. Miejsce wręcz magiczne swoją niedostępnością i surowością otaczającej przyrody. Duża część fauny i flory to endemity z racji oddalenia i odseparowania archipelagu od stałego lądu. A także faktu, że teren ten jest bardzo trudno dostępny dla turystów a możliwość odwiedzenia tego największego na świecie rezerwatu przyrody ściśle reglamentowana. Jest to miejsce o największym nagromadzeniu rekinów na świecie, w tym głównie rekinów młotów.

 
Pomysł na prezentację powstał na bazie mojego wakacyjnego pobytu w Karkonoszach. Sama zaś idea prezentacji zrodziła się w chwili, kiedy wędrowałem po Przełęczy Karkonoskiej. Wtedy uświadomiłem sobie czym jest dla mnie podróżowanie i jak bardzo jest związane z miastem, z którego pochodzę. Zdałem sobie sprawę - chociaż zawsze to podskórnie czułem i zawsze to artykułowałem w rozmowach z przyjaciółmi – że każdy element mojej podróży, w przeszłości, jak i teraz przygotowywał mnie na powrót do miasta, z którego pochodzę.  Zrozumiałem dlaczego jestem i jednocześnie nie jestem zainteresowany tym, jak wyglądają inne kraje, tereny, ludzie, obyczaje, religie.

W minione wakacje porwałem się na wyjazd rowerowy po włoskich Dolomitach. Miałem wtedy niecały rok doświadczenia jazdy na rowerze górskim i nigdy wcześniej nie byłem na nim w górach. Wspomnę także, że miałem wtedy 17 lat i był to mój pierwszy wyjazd ponad tygodniowy bez opiekuna.

Kolejnym czwartkowym prelegentem będzie Przemek Woźny, który udowodni Wam, że może podróżować każdy. :)
A o czym opowie?
"CITY BREAK, czyli co?! Jak to powiedzieć po polsku?
Najbliżej jest tu chyba do polskiego słowa "wypad", w znaczeniu "krótkiej wycieczki".
JAK TO ZROBIĆ PO POLSKU?

W lipcu 2016 r. nasza trójka przyjaciół z Leszna postanowiła zmierzyć się z własnymi słabościami. Pokonaliśmy na rowerach trasę Oslo-Nordkapp, przy okazji zahaczając o najpiękniejsze zakątki
Norwegii. Niecałe 3000 kilometrów przejechaliśmy w 34 dni. W trakcie naszej przygody widzieliśmy miejsca tak urokliwe, że kazały nam zwątpić, czy to cały czas nasza przeludniona, ciasna Europa.

MECENAT


Partner


DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE


Nasze działania oparte dzięki dotacjom z samorządów:
Powiat Wschowski, Gmina Wschowa, Gmina Sława,
Gmina Miejska Kościan, Miasto Leszno.

DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE


           

 Ściśle współpracujemy z instytucjami kultury:

Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie,

Kościański Ośrodek Kultury, Wolsztyński Dom Kultury,

Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Bojanowie.

WSPIERAJĄ NAS


 

PATRONAT MEDIALNY